کالابلاگ
هشدار اپل به کاربران: صفحه نمایش مک بوک توسط پوشش دوربین شکسته می شود

کالابالا-اپل می­گوید شما نباید از پوشاندن دوربین با وب کم MacBook خود استفاده کنید – حداقل بدون اینکه پوشش آن را بردارید در زمان بستن لپتاپ- در غیر این صورت خطر آسیب زیادی به صفحه نمایش خود میزنید.

این هشدار در یک سند پشتیبانی اپل ارائه شده است، همانطور که توسط Mac Rumors مشاهده شده است، به نظر می رسد که این موضوع با گزارش هایی که از سوی برخی از صاحبان مک بوک وارد شده است که صفحه نمایش آنها دچار ترک خوردگی شده است و شکایت کرده اند.

MacRumors کاربرانی را در انجمن خود و Reddit برجسته می کند، به عنوان نمونه­ای از افرادی که از یک پوشش وب کم استفاده کرده اند که باعث خراب شدن صفحه نمایش شده است.

اپل خاطرنشان می­کند که دلیل آسیب دیدن این است که مک بوک­های آن بسیار باریک ساخته شده است و در هنگام بسته بودن نوت بوک فاصله ای وجود ندارد.

اپل توضیح می دهد: “اگر نوت بوک Mac خود را با یک دوربین نصب شده پوشانده باشید، ممکن است به صفحه نمایش شما آسیب برساند زیرا روزنه بین صفحه نمایش و صفحه کلید به گونه ای طراحی شده است که بسیار کم باشد.”

 

 

چرا به هر حال می خواهید وب کم خود را بپوشانید؟ برخی از کاربران به دلایل حفظ حریم خصوصی این کار را انجام می دهند.

اپل می گوید: دوربین FaceTime HD که در رایانه Mac شما ساخته شده است با رعایت حریم شخصی شما طراحی شده است و از چراغ نشانگر دوربین استفاده می کند که هنگام فعال بودن دوربین ، روشن میشود.  بنابراین شما همیشه می دانید چه زمانی دوربین روشن است. دوربین طوری طراحی شده است که بدون روشن شدن چراغ نشانگر دوربین ، قادر به فعال شدن نیست.

با این حال، اپل بیشتر توضیح می دهد که لپتاپ به گونه ای ساخته شده  که چراغ سبز وجود دارد که اگر دوربین شما فعال است و اگر ربوده شده است ، به وضوح نشان داده میشود. در برخی شرایط نیز از کاربران می­خواهد برای حفظ حریم خصوصی وب کم خود را بپوشانند اما در زمان بسته شدن یادشان نرود که پوشش دوربین را بردارند تا از آسیب به صفحه نمایش جلوگیری کنند.

علاوه بر این، مشاهده شده است که پوشاندن دوربین ممکن است جلوی برخی از ویژگی های لپ تاپ را مانند تنظیم خودکار روشنایی (از طریق سنسور نور محیط) و فناوری ترو تون را بگیرد.

اپل ذکر کرده است : اگر باید از یک پوشش وب کم استفاده کنید، اپل توصیه می­کند که نباید از یک تکه چاپگر (0.1 میلی متر) ضخیم تر باشد، یا اگر از یک پوشش ضخیم تر استفاده می­کنید، حتما قبل از بستن مک بوک آن را حذف کنید. در غیر این صورت، ممکن است صفحه نمایش ترک بردارد. شما همچنین نباید به دلایل واضح از چیزهایی استفاده کنید که بقایای چسب در دوربین شما باقی بماند.