هارداکسترنال چیست؟

هارداکسترنال یک وسیله برای ذخیره کردن اطلاعات مهم می باشد. شبیه فلش می باشند با این تفاوت که آن ها دارای حجم بیش تر و سایز بزرگ تر می باشد. کاربرد اصلی هارداکسترنال ها چیست؟ اگر اطلاعات زیادی دارید و ظرفیت حافظه سیستم شما کم می باشد ما به شما یک هارداکسترنال را پیشنهاد می کنیم. می توانید حجم زیادی از اطلاعات را در این نوع هارد ها ذخیره کنید. اگر شما باید حجم زیادی از اطلاعات را همراه خود ببرید و سیستم شما بزرگ است و امکان جابجایی وجود ندارد یک هارداکسترنال بهترین گزینه است. اگر قصد دارید از اطلاعات مهم خود یک پشتیبان تهیه کنید می توانید با هارد این کار را انجام دهید.

انواع هارداکسترنال

همان حافظه سیستم هستند که دیگر داخل کیس جایگذاری نمی شوند و بیرون از محفظه کیس قرار دارند و با ظرفیت های 2 ترابایت، 3 ترابایت و 4 ترابایت و … در بازار وجود دارند.

1-هارداکسترنال Portable

این نوع هارد ها کوچک و قابل حمل هستند و با یک پورت USB به رایانه متصل می شوند.

2-هارداکسترنال Desktop

در این مدل در اندازه های بزرگ تری به بازار عرضه می شوند و به دلیل وزن زیاد قابل حمل نیستند و حجم زیادی نیز دارند، این گونه هارد ها توسط کاربران عادی استفاده نمی شود.

کاربرد اصلی هارداکسترنال ها

کاربرد اصلی هارداکسترنال ها برای ذخیره اطلاعات با حجم بالا و پشتیبان گیری از اطلاعات است. از آن ها برای انتقال اطلاعات استفاده نمی شود و بیش تر توسط سازمان های بزرگ برای ذخیره و پشتیبان گیری از اطلاعات به کار می رود. مزیت این هارد ها، سرعت بالای آن ها می باشد و قابلیت جابه جایی آن ها می باشد.

در خرید هاردها لازم به داشتن تجربه ی زیاد نیست کافی است فقط اسم یک برند نام آشنا را بدانید و میزان حجمی که لازم دارید را مشخص کنید. این دو مورد به شما در خرید کمک می کند.

شما کاربران گرامی در صورتی که هر گونه : نظر ، پیشنهاد ، انتقاد و یا سئوالی در خصوص این پست داشتید ، میتوانید از بخش نظرات سایت استفاده نمایید ، ما به تمامی نظرات و دیدگاه های شما در خصوص این پست ، پاسخ خواهیم داد .