راهنمایی برای خرید سشوار

با سلام و درود دوباره خدمت شما کاربران و بازدید کننده گان گرامی فروشگاه اینترنتی کالابالا

در وبلاگ کالابالا با یک پست جذاب دیگر در خدمت شما هستیم.

راهنمایی برای خرید سشوار

سشوار یک لغت فرانسوی است( Sèche-cheveux)  و وسیله‌ای الکتریکی است  که برای خشک کردن و حالت دادن موی سر استفاده می شود. و میزان استفاده از آن بستگی به خود شخص دارد که بخواهد استفاده روزانه داشته باشد یا فقط برای مهمانی ها و مراسم های رسمی از سشوار استفاده کند.

از دید برخی از  افراد خرید یک سشوار با قیمت بالا دلیل خوب بودن آن محصول است که البته غیر منطقی هم نیست. انتخاب یک سشوار خوب کار دشواری نیست  ولی باید نسبت به مسائل فنی و میزان کارایی  آن آگاهی داشت. اگر کسی  هدفی جز خشک کردن موها نداشته باشد و ظاهر آن برایش مهم نباشد ، می تواند از محصولات معمولی و ارزان قیمت در بازار استفاده کند.

 در برخی از سشوارها  امکان تنظیم سرعت موتور و در نتیجه سرعت دمش هوا وجود دارد. همچنین آنها ممکن است دارای یک المنت حرارتی باشند که می‌توان آن را همزمان با کارکرد موتور ، روشن یا خاموش نمود و بدین وسیله هوای خروجی را سرد یا گرم کرد.

محصولاتی که در بازار موجود هستند هر کدام برای خود علاوه بر کارکردهای مختلف ، یک سری ویژگی های خاصی هم دارند.

مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین سشوار عبارتند از:

-فناوری تولید یون

-فناوری تورمالین

-نوع المنت

-قدرت

-نوع موتور

سشوارها در 4 مدل مختلف وجود  دارند که این خود 4 مدل  به 2 دو شکل معمولی و چرخشی تقسیم بندی می شوند و این 4 مدل عبارتند از:

حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای، خانگی و مسافرتی

 انواع این محصولات معمولا دارای خاصیت های گوناگونی هستند:

  • سشوار یونی

به وسیله آنها می توان  موها را سریع تر خشک کرد و در همان حالت که موها خشک می‌شود، رطوبت باقی می ماند و از بین نمی رود.

  • سشوار تورمالین

این نوع سشوار موها را براق‌تر می‌کند  و به دلیل  داشتن پوششی سنگی که حاوی مواد معدنی است به شکل طبیعی یون های منفی را منتشر می کند.

  • سشوار سرامیک

 این نوع از محصول دارای حرارتی بسیار خفیف است و باعث آسیب موها نمی شود. سشوار سرامیکی مجهز به نوعی تکنولوژی است که به خشک کردن موها از درون و بیرون کمک می کند.

مدل مو و جنس آن هم نکته ای بسیار مهم است که باید به آن  برای خرید سشوار دقت کرد. که در قسمت ذیل ویژگی های  یک سشوار مناسب برای انواع گفته می شود:

  • موهای فر:

اگر موهای فری دارید بهتر است سشواری تهیه کنید که به آرامی و با حرارت کم موها را خشک کند.

  • موهای صاف:

برای موهای لخت و صاف یک سشوار سبک باید خرید  که که  برای یک مدت طولانی بتوانید آن را بالای سر نگه دارید.

  • موهای وز:

برای سشوار کشیدن این نوع از موها باید یک نازل تهیه کرد که سر بسیار بسیار نازکی داشته باشد تا بتوان به وسیله آن قسمت های کوچکی از مو را بدون رساندن حرارت به موهای دیگر خشک کرد.

  • موهای نازک و کم پشت:

برای این که بتوان حجم  موهای نازک را  بیشتر نشان داد باید  یک نازِل با سر بسیار باریک تهیه کرد و از ریشه موها تا بالا، آن ها را سشوار کشید .

شما کاربران گرامی در صورتی که هرگونه : نظر ، پیشنهاد ، انتقاد و یا سوالی در خصوص این پست داشتید ، می توانید از بخش نظرات سایت استفاده نمایید ، ما به تمامی نظرات و دیدگاه های شما در خصوص این پست ، پاسخ خواهیم داد .بیشتر بخوانید:

راهنمایی خرید ریش تراش

راهنمایی برای خرید اتوی مو مناسب