لپ تاپ بخرم یا کامپیوتر؟

در این مقاله ما انتخاب بین خرید لپ تاپ یا کامپیوتر را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

انتخاب بین خرید لپ تاپ یا کامپیوتر یک تصمیم دشواری است. البته بیشتر برای افرادی که قادر به تشخیص نیاز های خود نیستند. بین خرید لپ تاپ و کامپیوتر، قابلیت حمل پذیری اساسی ترین جنبه یک انتخاب است. اگر برای شما قابلیت حمل پذیری مهم ترین قابلیت است پس خرید لپ تاپ بهترین گزینه است و ارزش پرداخت پول بیش تر را دارد. اما اگر یک رایانه دستکاپ نیاز شما را رفع می کند پس خرید کامپیوتر گزینه مناسب است. ارزان تر هم تمام می شود.

انتخاب بین خرید لپ تاپ یا کامپیوتر؟

لپ تاپ

همان طور که می دانید مهم ترین ویژگی لپ تاپ قابلیت حمل پذیری آن است. شما می توانید لپ تاپ را با خود همه جا ببرید، اگر دانشجو هستید که بیش تر به لپ تاپ نیاز پیدا می کنید. کامیپوتر فضای زیادی اشغال می کند و قابلیت حمل پذیری ندارد. اگر می خواهید کنار اعضای خانواده باشید و هم‌زمان به کار خود برسید خرید لپ تاپ را در نظر بگیرید. خاصیت دیگر آن این است که برای مدت زمان کوتاهی نیاز به برق ندارید و با باتری و شارژ کردن می توانید از لپ تاپ استفاده کنید. اگر شما به ظاهر نیز توجه می کنید و زیبایی برای شما مهم است پس ما خرید لپ تاپ را به شما پیشنهاد می کنیم.

کارایی و ارتقاء

یک لپ تاپ با قیمت حدود یک میلیون کارایی یک کامپیوتر با قیمت 500 هزار تومان دارد. لپ تاپ برای کسانی که مدام در حال بازی  و یا طراحی و یا کار مدل سازی هستند مناسب نیست. زیرا بازی ها روز به روز قدرت پردازش بیش تری لازم دارند. پس نیاز به سخت افزارهای با قدرت بالا است. ممکن است لپ تاپ شما قادر به اجرای همه ی بازی ها نباشید در صورتی که شما بودجه خرید لپ تاپ بیش از 2 میلیون را داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که امروزه ارتقای سخت افزار به صورت محدود امکان پذیر است. ارتقای رم، هارد امکان پذیر است اما امکان پردازشگر و کارت گرافیک هنوز امکان پذیر نیست.

سرقت

لپ تاپ به دلیل کوچک بودن و وزن کم به راحتی به سرقت می روند. اما کامپیوتر با وسایل اضافی و سیم ها و وزن زیاد امکان سرقت بسیار کم می باشد و این باعث می شود بین خرید لپ تاپ یا کامپیوتر تردید کنید.

شما کاربران گرامی در صورتی که هر گونه : نظر ، پیشنهاد ، انتقاد و یا سئوالی در خصوص این پست داشتید ، میتوانید از بخش نظرات سایت استفاده نمایید ، ما به تمامی نظرات و دیدگاه های شما در خصوص این پست ، پاسخ خواهیم داد .