وبلاگ

آماده‌سازی EMUI 11 با مجموعه‌ای از قابلیت‌های تازه و کارآمد در سه ماهه ی سوم 2020

KALABALA

آماده‌سازی EMUI 11 با مجموعه‌ای از قابلیت‌های تازه و کارآمد و عرضه آن در سه ماهه ی سوم سال2020

کالابالا – مسئولان هوآوی از آماده‌سازی EMUI 11 با مجموعه‌ای از قابلیت‌های تازه و کارآمد به طور رسمی خبر داده‌اند.

در مدت هشت سال گذشته، متخصصان هوآوی بر روی توسعه اکوسیستم نرم‌افزاری این شرکت تمرکز کرده اند. در حال حاضر نسخه EMUI 10.1 در اختیار کاربران قرار داده اند اما با توجه به انتشار اندروید ۱۱ با همان روندی که تاکنون دیده‌ایم انتظار این را داریم که EMUI 11 نیز از راه برسد  و در اختیار کاربران قرار گیرد.

اطلاعات رسمی منتشر شده در خصوص توسعه EMUI 11 هوآوی و ریاست بخش نرم‌افزارهای هوآوی نیز اعلام کرده که EMUI 11 در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه می­شود. با این توضیحات، به نظر می‌رسد باید در بازه زمانی بین جولای تا سپتامبر امسال، منتظر دریافت این به‌روزرسانی نرم‌افزاری باشیم. به گفته  Wang Chenglu، به‌روزرسانی EMUI 11 در مقایسه با نسل قبل پیشرفتی قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

البته این مقام مسئول به ارائه توضیحات بیشتر از این نپرداخته است و ارائه جزئیات بیشتر در خصوص قابلیت‌های EMUI 11 و دستگاه‌های سازگار برای دریافت این به‌روزرسانی را به زمانی دیگر موکول کرده است.

نکته جالب توجه اینکه براساس گزارش‌هایی که درمورد  انتشار اکوسیستم نرم‌افزاری Hongmeng OS 2.0 هوآوی اعلام شده است Hongmeng OS 2.0 نیز در بازه نزدیک به زمان انتشار EMUI 11 از راه خواهد رسید.

هوآوی توسعه هرچه بیشتر قابلیت Distributed Technology را  در دستورکار قرار خواهد داد. در EMUI 10، تکنولوژی یادشده امکان پشتیبانی از برقراری تماس‌های ویدئویی را بین چند دستگاه فراهم کرده است. گزارش‌های اخیر حاکی از این است  که در به‌روزرسانی EMUI11 احتمالاً امکان برقراری ارتباط با دیگر دستگاه‌های الکترونیکی همراه هوآوی نظیر ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها، نوت‌بوک‌ها یا حتی تلویزیون‌ها و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی با صفحه‌نمایش متفاوت هم وجود خواهد داشت. قابلیت Distributed Technology با هدف ایجاد تعامل یکپارچه میان چندین دستگاه الکترونیکی، توسعه یافته است.

رابط کاربری جدید هواوی امکان استفاده بین‌دستگاهی را برای کاربران فراهم کرده و مانع‌های موجود میان سیستم‌های مختلف را از میان برداشته تا کاربران دستگاه‌های الکترونیکی همراه بتوانند از اکوسیستمی یکپارچه استفاده کنند.

علاوه بر این موارد، گفته می‌شود EMUI 11 بر پایه اندروید ۱۱ قرار است قابلیت‌های تازه‌ای در حوزه‌های اکوسیستم خانه‌های هوشمند، حریم خصوصی بهبودیافته و امنیت اطلاعات را به همراه داشته باشد.

همان‌طور که گفته شد تاریخ دقیقی برای انتشار به‌روزرسانی جدید منتشر نشده است. با این وجود انتظار می‌رود مشابه با سال گذشته میلادی EMUI11 در کنفرانس توسعه‌دهندگان هوآوی ۲۰۲۰ (HDC 20) معرفی شود.

با رونمایی از این آپدیت، امکان تست نسخه اولیه EMUI 11 برای کاربران فراهم می‌شود. گوشی‌های سری Huawei P40 و Huawei Mate 40 اولین دستگاه‌های هوآوی خواهند بود که به این سیستم‌عامل مجهز خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید